izledimler

Gece…

İnternette gezmelerim sırasında bir site buldum. Belgesel Günlüğü

Çeşit çeşit belgeseller mevcut… Farklı konularda..farklı mecralardan…kimi çok eski kimi yeni.. belgesel izlemeyi seviyorsanız farklı şeyler izlemek bilmek görmek istiyorsanı bakın derim…

İlginç olan birini buraya eklemek istedim…. Gece çalışan insanların hayatlarına dair… Ben gece çalışmak asla istemezdim. Gece insanı değilim zaten..

Gece nedir… Ürkütücü mü .. Ferahlık mı ? Ben geceden korkarım… havlayan köpeklerden… sessizlikten.. sessizlikteki seslerinden..

Senin için gece nedir?  Yazar mısın lütfen

TRT Belgesel | Gece

 

 

“Gece…” için 2 yorum

  1. geceyi severim. gözlem yapmak için , öylesine bakmak için gökyüzüne beklerim gece olmasını. gece, sessizliktir. sessizlik içe dönüş imkanı verir. en muhteşem cümleleri o içe dönüşte duyarsın, en güzel manzaraları o karanlıkta kendi içinde bulursun. hele bir de zihnini susturmayı başarırsan… o ne güzel, ne huzurlu bir andır… gece en çok izlemeyi sevdiğim belgeseller su altı belgeselleridir. Alır götürür insanı derinliklere… derinlerdeki her zaman göremeyeceğimiz başka alemlere..

    Liked by 1 kişi

  2. Ben gece insanı mıyım değil miyim bilmiyorum ama vardiya sisteminde çalışanlar gerçekten takdire şayan bir iş yapıyorlar. Allah yardımcıları olsun. Bir hafta gece, bir hafta gündüz çalışmak kolay olmasa gerek.

    Liked by 1 kişi

Okudun mu nerden bileyim bişi de bari :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s