şundan bundan

Enerjisa ile Hiç Yorulmadan Abonelik İşlemleri

Taşınırken herkesin en sevmediği iş, onca koşturma, yorgunluk üzerine; koltuğa uzanıp ayaklarını dinleneceğin yerde; su, doğalgaz, elektrik gibi evin zaruri ve uğraştırıcı ihtiyaçlarına koşturmak. Dün yeni taşınan bir arkadaşım aradı ve bana Enerjisa ile elektrik aboneliğini ne kadar rahat, yorulmadan yaptığını anlattı. Kendisi bu kolaylık ve teknolojik gelişmeden öyle mutlu olmuş ki benden bunu paylaşmamı rica etti. Dinleyince ben de etkilendim.

Taşınma arifesinde olanları, abonelik yenileyecekleri ya da Enerjisa aboneliği ile ilgili herhangi bir işlemi olanları sevindireyim istedim. Anlatması kısa çünkü işlem kısa ve basit:

Aslında Enerjisa’nın Başkent, Ayedaş ve Toroslar dağıtım bölgelerine sahip olduğunu açıklamakla başlamalıyım işe çünkü arkadaşım elektrik işlemlerinden bahsederken Ayedaş yerine Enerjisa deyince önce bir anlık şaşırdım. Sonra hem hatırladım hem de anladım.

Öncelikle tüm işlemlerin madde madde ve detaylı açıklamasını Enerjisa web sitesinden de öğrenebiliyorsunuz, hatta ilk adım olan “Online Randevu” alma işlemini ve tüm Abonelik İşlemlerinizi siteden gerçekleştiriyorsunuz. Bu bilgiyi verdikten sonra adım adım üzerinden geçelim:

Abonelik işlemlerini daha hızlı gerçekleştirebilmek için ilk iş randevu almak. Bunu yukarıda da belirttiğim gibi ister sitedeki: “online randevu al” butonuna basarak, ister çağrı merkezinden yapıyorsunuz.

Randevu tarihiniz ve saatiniz belirlenince:

Eski elektrik faturalarınızdan birini (tesisat ya da sayaç seri numarası gerekiyor, bu nedenle fatura tarihi önemli değil) ve gerekli evrakları hazırlıyorsunuz. Hızlı ve sorunsuz başvurunuz için gerekli evraklar detayını yine: Enerjisa abonelik işlemleri sayfasından inceleyebilirsiniz.

Size en yakın müşteri hizmetleri merkezini siteden seçiyor, yanınıza yine sitede belirtilen güvence bedeli ücretini nakit olarak alıyorsunuz. Ayrıldığınız evin güvence bedelini de iade alabilmeniz için IBAN numaranızı müşteri hizmetleri yetkilisine belirtiyorsunuz.

Kısa sürede elektriğiniz açılıyor ve elektriğiniz açıldığında Enerjisa sizi kısa mesaj ile bilgilendiriyor. Her şey işte bu kadar basit. Benim anlatımım uzun ve zor olduysa, abonelik işlemlerinizi Enerjisa müşteri işlemleri sayfasındaki videoyu seyrettikten sonra daha net anlayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Aslında abonelik işlemleri sayfasında tüm işlemi detayıyla okurken size çok faydalı olacak başka bilgiler de veriliyor: taşınmadan önce neler yapmanız gerektiği listeler ile açıklanmış. Neden listeler diyorum? “Taşınmadan birkaç hafta önce”, “birkaç gün önce”, “taşınma günü ve hemen sonrası” başlıklarıyla yazılmış detaylı listelerde yalnızca elektrikle ilgi değil tüm yapmanız gerekenlerle ilgili maddeler var. Çocuğunuzun nakil işlemlerinden tutun da “Parçalı mobilyalarınızı sonradan kolay monte edebilmek için numaralandırın ve çıkardığınız vidaları…” gibi hatırlatmalara kadar. Yani Enerjisa hayatı kolaylaştırmak için oldukça uğraşıyor. Zaten 14 ilde 20 milyon kullanıcısı varmış. Düzeni sağlamak, insan için hizmet vermek profesyonelliği gerektiriyor, hele ki elektrik gibi vazgeçilmez bir konuda.

Gelip taşınmanıza kendim yardımcı olamasam da bilgi paylaşımıyla, iş yükünüzü azalttığımı umarım. Kolay gelsin. Güle güle, mutlulukla oturun.

Okudun mu nerden bileyim bişi de bari :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s