kitaplık

“Kadın Beyni”nde neler oluyor..

kadınbeyniDr. Louann Brizendine ‘ nin “ Erkek Beyni “ kitabını okumuş ve tavsiye etmiştim.. bakınız blog yazısı https://loveandsmile.wordpress.com/2015/03/26/erkek-beyni-mi-dediniz/

Ve nihayet “ Kadın Beyni” ni de okudum. Ve çok etkileyici buldum. Mutlaka kadınların ( keşke erkekler de okusa ya ) kendini tanımak, anlamak için okumaları gerek. Fiziksel olarak içimizde nelerin olduğunu ve bunların nasıl psikolojimize etki ettiğini detaylı anlatmış yazar. Ben biraz olsun kitaptan kesitler ekledim buraya.. Denizde kum tabi bunlar.. ama en azından fikriniz olsun kitap hakkında istedim.

kadınbeyni1

akd4akadınbeyn4

akadın3

akadınbeyni2

Reklamlar

““Kadın Beyni”nde neler oluyor..” için 2 yorum

  1. Süpermiş kitap. Hemen okuyasım geldi gerçekten de. Kendimiz hakkında birşeyler öğrenmek bir yana, hem oğlum hem de kızımla ilgili birşeyler de öğrenebilriim gibi geldi. En azından onların doğaları dışında, sadece cinsiyetleri sebebiyle bir vermek durumunda oldukları fiziksel tepkileri (mesela sosyalleşme, sırayla oynama gibi) daha rahat anlamlandırabilirim sanırım bu kitaptaki bilgler sayesinde.

    Teşekkür ederim kitabı tanıttığınız için. Ben de size kadınlarla ilgili “İnsanlığın Mahrem Tarihi” kitabını öneririm. Yazarı Theodero Zeldin.

    sevgiler

    Beğen

Okudun mu nerden bileyim bişi de bari :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s