kitaplık

Brida …

brida

* Fotoğraf hepsiburada sitesinden alıntıdır.

Okudum… Pek sevmedim.. Hoşuma giden birkaç yeri altta.. Büyücülük, törenler vs sıktı beni.. Ruh eşini arama kısmı tabi ki ilginç ve merak uyandırıcı..

*Hayal kırıklığı, yenilgi ve umutsuzuk, Tanrı’ nın bize yol gösterme araçlarıdır.

*Çocukken, bazen gecenin bir yarısında korkuyla uyanırdı. Babası onu kucağına alır, pencerenin önüne götürür, yaşadıkları kenti gösterirdi.Gece bekçilerini,çok geçmeden süt dağıtmaya başlayacak olan sütçüyü,günlük ekmeği hazırlamaya koyulan fırıncıyı anlatırdı. Babası, Brida’nın geceye doldurduğu canavarları kovmaya,onların yerine karanlıkta nöbet tutan insanları getirmeye çalışırdı. “ Gece, sadece günün bir bölümü, hepsi bu” derdi.

*Bir gün ormanda bir ağacın altında dinlenirlerken Wicca “Herkes sağlıklı olabilsin diye, Tanrı eczanesini ormanlara ve tarlalara yerleştirdi.” dedi.

Reklamlar

“Brida …” için 4 yorum

  1. Paulo Coelho en sevdiğim yazarlardandır.Bu kitabını henüz okumamıştım. Bak şimdi bir soru işareti düştü, acaba çok mu ayrıntıya sarmış ?

    Beğen

  2. * Sinem çok ayrıntı falan yok..aksine hafif bence kitap… yazarı seviyorsan oku tabi.. ama ben sıkıldım çok sarmadı..ama bana veren arkadaş şaşırdı nasıl beğenmedin diye.. ben biraz tuhafım sanırım.. sağım solum belli olmuyor kitap konusunda 🙂

    Beğen

  3. hani bazen çok seveceğin tarzda bir filmi izlerken sıkılırsın ya… kitap okurken de aynı şey geçerli bence, insanın o andaki ruh haline göre beğenisi değişiklik gösteriyor. .. ben duymamıştım bu kitabı, paylaşım için tşklr 🙂

    Beğen

Okudun mu nerden bileyim bişi de bari :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s