şundan bundan

uğurBÖCEĞİM

Bu mındık uğur böceği çok değerli. Aslında ölü. Çünkü ben ona bilgisayar masasının üstünde rastladığımda şok oldum nerden geldi diye ve hemen fotoğraflarını çektim. Ve baktım bana mısın demiyor. Meğer ölüymüş. Bu uğur böceği bana bir işaret. Neden mi? Çok bunalmıştım, çok ağlamıştım, çok karışmıştım…Dua ettim allahıma bana bir işaret ver,  kafamdaki sorulara cevap,  içime su serpen beni şaşırtan beni rahatlatacak… Ve o anda hiç olmayacak yerde bu tatlı şeyi gördüm. Nerden geldi, nasıl geldi ve niye ölü, bilemiyorum. Ama bunu kendime işaret kabul ettim. Zaten uğur böceğini çok severim ve çok değerli bulurdun ama bundan sonra artık benim için daha önem kazandı. Ve ne ilginçtir ki birkaç gün önce de minik bir uğurböceği etiketini aynamın kenarına yapıştırmıştım. Güzel tesadüf.
Bundan uzun yıllar önce…

Çok çok çok bunaldığım ve kötü bir karar vermek üzere olduğum bir günde çirkin bir böceğin sayesinde – ki böceklerden ödüm patlar – büyük kararımın eşiğinden dönmüştüm. Bu kurtarıcı iğrenç böcik elime değmişti de ben kötü kararımı uygulama mekanımdan güvenli bir mekana düşüvermiştim ve tabi sinir patlaması ile zırlaya zırlaya vazgeçivermiştim kararımdan ve normale dönmüştüm.
Hayat ilginç… Ama tatlı. Çünkü can tatlı.

Reklamlar

“uğurBÖCEĞİM” için 2 yorum

 1. bu şahane paylaşımın için teşekkür ederim. :)))
  diyorlar ki , aslında allah ( ya da evren, ya da ilahi düzen , ya da büyük ruh, ya da ortak ortak bilinç , ya da herneyse) devamlı işaretler yoluyla iletişim kuruyormuş bizlerle. Biz gerçekten ihtiyaç içinde olduğumuzda gönül gözümüzü açabiliyoruz ve o zaman algııyoruz.
  Gönül gözüyle bakabilmek ve görebilmek dileğiyle,
  hep sevgide kal…
  – her zaman beraber….

  Beğen

Okudun mu nerden bileyim bişi de bari :)

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s